Zdrowe pobudki – jak współpracować z radiem a jak z telewizją


Deprecated: PHP Startup: Handling HTML entities via mbstring is deprecated; use htmlspecialchars, htmlentities, or mb_encode_numericentity/mb_decode_numericentity instead in /wp-content/themes/sdz/functions.php on line 468

W piątek 21 października, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zdrowe pobudki”. Tym razem w całości poświęcone mediom i efektywnej z nimi współpracy. Warsztaty dla przedstawicieli organizacji pacjentów poprowadziły: Marta Hernik – dziennikarka radiowa i Beata Tadla – dziennikarka telewizyjna.

W pierwszej części spotkania Marta Hernik opowiadała uczestnikom, jak dokładnie wygląda praca dziennikarza radiowego i jak z nim współpracować, tak, żeby osiągnąć efekt dla każdej ze stron korzystny. Dla organizacji będzie to nagłośnienie problemu, dla dziennikarza kolejna, rzetelna informacja do przekazania radiosłuchaczom. Przedstawiciele organizacji dowiedzieli się również, jak skonstruować komunikat prasowy tak, aby przykuł on uwagę dziennikarza i pojawił się w serwisie informacyjnym lub innej audycji.

W drugiej części warsztatów z uczestnikami pracowała Beata Tadla, która skupiła się na kontakcie z dziennikarzem telewizyjnym, a także na tym, jak kontruować dla tego medium wypowiedź i jak dobrze zaprezentować się przed kamerą lub w studiu. Dziennikarka przybliżyła również coraz bardziej skomplikowaną strukturę mediów i zwróciła uwagę na powiązania między telewizją a internetem.