Zaproszenie na debatę: Jak skutecznie chronić pracowników przed chorobami zakaźnymi w dobie panującej pandemii

W imieniu organizatorów projektu edukacyjnego „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”, zapraszamy Państwa do udziału w debacie eksperckiej: Jak skutecznie chronić pracowników przed chorobami zakaźnymi w dobie panującej pandemii COVID-19 i dlaczego warto to robić? Praktyki CSR godne naśladowania.

Spotkanie odbędzie się w środę 20 października w godz. 11.00-12.30 i będzie transmitowane na portalach: rynekzdrowia.pl oraz portalsamorzadowy.pl

Wybrana tematyka dyskusji:

 • Fundusze Unijne 2021-2027 – możliwość wsparcia finansowego na profilaktykę i promocję zdrowia w miejscu pracy
 • Założenia nowej perspektywy unijnej – aktualne informacje, wskazówki i rekomendacje dla pracodawców 
 • Przykłady realizacji inicjatyw zdrowotnych ze środków unijnych w minionej perspektywie – analiza i wnioski
 • Aktualne wytyczne dla pracodawców dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych w miejscach pracy – zalecenia i kierunki zmian 
 • Przykłady inicjatyw zrealizowanych przez pracodawców – efekty i korzyści 
 • Współpraca na linii pracodawca- samorząd przykłady i efekty działań
 • Inicjatywy i narzędzia przydatne przy projektowaniu, wdrażaniu i realizacji programów zdrowotnych w miejscach pracy
 • Sesja pytań i odpowiedzi

Do udziału w debacie zaproszeni zostali:

 1. Rafał Kulczycki, Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie
 2. Edyta Masłowska- Parafian, Ekspert ds. Funduszy Unijnych, Zastępca Dyrektora w Sieci Badawczej Łukasiewicz – ORGMASZ
 3. Dr n. przyr. Andrzej Kazimierz Mądrala, Wiceprezydent Pracodawców RP, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Centrum Medycznego MAVIT Sp. z o.o.
 4. Tomasz Jan Prycel, Dyrektor Zarządzający w Stowarzyszeniu CEESTAHC, współtwórca projektu Zdrowie Człowiek Profilaktyka
 5. Paweł Wdówik, specjalista medycyny pracy, Konsultant Krajowy w dziedzinie Medycyny Pracy, członek Rady ds. Zdrowia Publicznego i Rady Sanitarno-Epidemiologicznej, kierownik Oddziału w Radomiu Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, Pierwszy Zastępca Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy (PTMP), Przewodniczący Oddziału Warszawskiego PTMP.

Wydarzenie jest piątym i ostatnim z cyklu spotkań zorganizowanych w bieżącym roku w ramach projektu edukacyjnego Zdrowie Człowiek Profilaktyka. Debata skierowana jest do: przedstawicieli Jednostek Samorządów Terytorialnych wszystkich szczebli, a także szeroko rozumianych pracodawców i przedsiębiorców, instytucji i podmiotów skupiających wokół siebie osoby, które ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu narażone są na czynniki ryzyka zdrowotnego. Do udziału zapraszamy także wszystkich, którzy szukają informacji o działaniach CSR i ich korzyściach, chcą poznać dobre i sprawdzone praktyki oraz stosowane w miejscach pracy i samorządach rozwiązania.

Zapraszamy do rejestracji na bezpłatne wydarzenie poprzez link:  https://www.rynekzdrowia.pl/partnerzy/zcp/2021/2/

Patronami medialnymi wydarzenia są: Rynek Zdrowia, Portal Samorządowy, Głos Seniora, Dziennik Warto Wiedzieć, Magazyn Wspólnota.