Wytwórnia bajek dla dzieci chorych onkologicznie

Diagnoza raka jest przerażająca dla każdego, ale dla dziecka jest jeszcze bardziej przerażająca. Dzieci są bombardowane niezrozumiałą terminologią i procedurami (jak promieniowanie, utrata włosów, transfuzje krwi, chemioterapia i chirurgia), które są nieznane i brzmią dla nich strasznie. 

Dlatego stworzono Imaginary Friend Society czyli serię postaci inspirowana wyobrażeniami samych dzieci. 20 animowanych filmów krótkometrażowych to swoiści wyimaginowani przyjaciele, którzy wyjaśniają szeroki zakres skomplikowanych tematów dotyczących raka w sposób, który dzieci mogą zrozumieć. Dzięki temu, więcej rozumieją o swoim leczeniu i mniej je to przeraża.

Projekt zrealizowany został dla Fundacji Pediatric Brain Tumor Foundation, który powstał we współpracy z najlepszymi i największymi studiami animacji. Jego celem jest wsparcie najmłodszych pacjentów onkologicznych. To kolekcja animowanych filmów dla dzieci, które próbują w jakiś sposób pocieszyć i wytłumaczyć sytuację najmłodszym pacjentom onkologicznym.