Wyroby medyczne: kiedy oczekiwana zmiana rozporządzenia?

Resort zdrowia nadal pracuje nad finalną wersją nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. W rozmowie z redakcją CwZ Maciej Miłkowski przyznał, że liczył na wejście w życie nowych regulacji już 1 lipca. Czy tak się stanie?

Wszystko wskazuje na to, że na wyczekiwany przez środowisko pacjentów oraz producentów wyrobów medyczny akt prawny trzeba będzie jeszcze poczekać. Jak przyznaje wiceminister Maciej Miłkowski, odpowiedzialny w resorcie zdrowia za kwestie polityki lekowej, a także refundacje wyrobów medycznych, prace nad finalną wersją dokumentu nadal trwają.

– Miałem nadzieję, że zostanie on opublikowany na początku czerwca i wejdzie w życie od 1 lipca, ale muszę powiedzieć, że nadal nie dostałem jeszcze wniosków z konsultacji publicznych (które trwały do końca kwietnia – przypis redakcji)- wyjaśnił wiceminister. Dodał, że do opublikowanego na początku kwietnia projektu nowelizacji rozporządzenia napłynęło bardzo wiele uwag, a departament zajmujący się dokumentem nadal nie zakończył ich analizy.

Źródło: cowzdrowiu.pl

Więcej informacji oraz wideo w linku:

http://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/wyroby-medyczne-kiedy-oczekiwana-zamiana-rozporzadzenia