Telefoniczna wizyta lekarska

Gabinet drWidget firmy LekSeek to oprogramowanie dla lekarzy, które pomaga im w codziennej pracy. Za jego pomocą mogą oni przechowywać wyniki i dane pacjentów w jednym miejscu. Platforma daje im również dostęp do bazy jednostek chorobowych, leków i procedur oraz możliwość wystawiania recept, skierowań czy też zwolnień. Na obecnym etapie rozwoju oprogramowania dostępna jest już także aplikacja mobilna Gabinet drWidget, która ma za zadanie pomóc lekarzom w przeprowadzaniu wizyty, kiedy są poza gabinetem lub nie mają dostępu do komputera/laptopa.

„Mobilna wersja Gabinetu drWidget została stworzona, by umożliwić lekarzom pracę niezależnie od tego, czy mają w danym momencie dostęp do komputera czy też nie. Jest to aplikacja bezpłatna, dostępna na platformy Android i iOS. Została wyposażona w podstawowe i najważniejsze funkcje, które pomogą w sprawdzeniu danych pacjenta i przeprowadzeniu wizyty. W miarę upływu czasu będziemy dodawali do aplikacji nowe funkcjonalności” – mówi Łukasz Kamiński, dyrektor firmy LekSeek Polska.

Aplikacja pozwala także lekarzowi na przeprowadzenie wizyty – od momentu wybrania nazwiska pacjenta, przez wywiad i badanie do wydania rozpoznania wg standardu ICD-10. Za pomocą aplikacji mobilnej lekarz może również zweryfikować w systemie eWUŚ prawo danej osoby do korzystania ze świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Źródło: kampaniespołeczne.pl