Stop cukrzycy u dzieci

Ruszyła nowa kampania „Baby Junior” dotycząca cukrzycy. Magazyn „Baby Junior” ze specjalnym dodatkiem „Twój Junior” to czasopismo adresowane do przyszłych i obecnych rodziców.

„Twój Junior” zawiera treści dotyczące zdrowia, rozwoju i edukacji przedszkolaka oraz ucznia. W najnowszym numerze artykuł dotyczący cukrzycy u dzieci: „Cukrzyca – epidemia XXI wieku. Jest to pierwszy z cyklu tekstów całorocznej kampanii edukacyjnej „Stop cukrzycy”. Warto wiedzieć, dlaczego cukrzyca jest tak niebezpieczna i jak rozpoznać jej pierwsze objawy. Jest to tym ważniejsze, że do niedawna była ona uważana za chorobę osób dorosłych, obecnie zaś – niestety – w coraz większym stopniu dotyka także małych pacjentów.

Mając na uwadze ten problem, nie sposób pominąć artykułu eksperta z Instytutu Żywności i Żywienia, będącego dla wszystkich rodziców doskonałym drogowskazem w budowaniu zbilansowanego menu dla swojej rodziny. Co ciekawe, błędy żywieniowe popełniane przez rodziców paradoksalnie wynikają z miłości i pragnienia, by dziecko dostawało zawsze to, czego pragnie.

Będąc w temacie miłości i spełniania dziecięcych zachcianek, polecamy wywiad z Anną Dereszowską, która uczciwie przyznaje, iż rozpieszczanie to jej specjalność… i chyba nie jest w tym odosobniona.

Serdecznie zapraszamy do lektury całego numeru.

Czasopismo „Baby Junior” z dodatkiem specjalnym „Twój Junior” można kupić w salonach EMPIK oraz w Księgarni Internetowej PZWL ( www.wydawnictwopzwl.pl/czasopisma/babyjunior ).