Sport to zdrowie czyli Aktywna pobudka za nami


Deprecated: PHP Startup: Handling HTML entities via mbstring is deprecated; use htmlspecialchars, htmlentities, or mb_encode_numericentity/mb_decode_numericentity instead in /wp-content/themes/sdz/functions.php on line 468

W piątek 9 listopada 2018 r., w ramach projektu „Sieć dla zdrowia” odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Zdrowe pobudki”. „Aktywna pobudka” składała się z części teoretycznej, przerywanej krótkimi ćwiczeniami fizycznymi, w których aktywnie udział brali uczestnicy warsztatów.

Spotkanie miało na celu przybliżenie wiedzy dotyczącej wykorzystania aktywności fizycznej w leczeniu chorób przewlekłych i dostarczenia najnowszych badań w tym temacie. Są już bowiem dostępne badania, które wskazują w jakich chorobach ruch może wspomagać leczenie i działać na korzyść pacjenta.

Wiedzę w zakresie roli aktywności fizycznej w chorobach przewlekłych przekazała uczestnikom lek. med. Anna Plucik -Mrożek, a ćwiczenia poprowadziła trenerka fitnessu medycznego Małgorzata Perl. Obie Panie są organizatorkami „Spaceru po zdrowie”, który realizowany jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia i współautorkami książki dotyczącej ruchu w chorobach przewlekłych, wydanej w ramach tego programu. Dodatkowo reprezentują w Polsce organizację Exercise is Medicine, która na całym świecie działa na rzecz ruchu i pacjentów.

Fot. Paulina Korczak