„Słodycz śpiewania” płyta Fundacji Diabeciaki

Fundacja Diabeciaki wydała płytę „Słodycz śpiewania”, na której znajdują się utwory wybitnych i utalentowanych artystów. 

„Zmierz cukier… i przejmij kontrolę nad cukrzycą” to autorska kampania Fundacji Diabeciaki. Jej celem jest propagowanie zdrowego trybu życia, ale co równie ważne edukowanie osób chorych jak i zdrowych w zakresie coraz bardziej powszechnej choroby jaką jest cukrzyca. Kampanię rozpoczęto od nagrania płyty muzycznej „Słodycz śpiewania”, w której wzięło udział grono wybitnych muzyków i utalentowanych artystów oraz artystów amatorów.

Płyta jest dedykowana wszystkim ludziom. Wszyscy ludzie muszą się badać w kierunku cukrzycy. Bez względu na to czy mają jakieś objawy czy nie. Cukrzyca działa długo, bezobjawowo i nagle, jak się okazuje, że jest to już trwa jakiś długi czas, na przykład 7 lat. Trzeba uświadamiać o chorobie. Ta płyta właśnie to uświadamia. Jest to płyta skierowana do dorosłych osób po 26 roku życia, które są najbardziej narażone na cukrzycę typu 2. – mówi Barbara Kucharska, prezes Fundacji Diabeciaki.

Do krążka dołączona jest książka, która zawiera opis kampanii, krótkie opowiadania artystów oraz informacje na temat choroby. Rozpoczynająca się kampania społeczna ma już swoich ambasadorów. Są to osoby, które zaangażowały się w ideę propagowania wiedzy na temat cukrzycy.

Płytę można kupić na  stronie internetowej  oraz w wybranych salonach Empiku.

 

 

Źródło: mojacukrzyca.org