Rusza konkurs „Pozytywnie Otwarci 2018”

Rusza konkurs „Pozytywnie Otwarci 2018” dla placówek służby zdrowia, samorządów i organizacji pozarządowych, które upowszechniają profilaktykę HIV i AIDS oraz działają na rzecz zwiększenia wiedzy o życiu z tym wirusem w polskim społeczeństwie.

 

Uczestnicy zawalczą o granty w wysokości nawet 20 tys. złotych ufundowane przez Gilead Sciences Poland. Termin nadsyłania zgłoszeń to 29 czerwca 2018 roku. Informacje o tematach konkursowych, regulaminie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.pozytywnieotwarci.pl .

Zwycięzców tegorocznej, ósmej już edycji Pozytywnie Otwartych wyłoni do 5 października 2018 roku Kapituła konkursu. Zgłoszenia będą oceniali przedstawiciele środowisk społeczno-naukowych skupionych wokół tematu HIV i AIDS m.in. Profesor Anna Boroń-Kaczmarska i ksiądz Arkadiusz Nowak, twórca Instytutu Praw Pacjenta i członek Zakonu Posługujących Chorym Ojcowie Kamilianie. Uroczyste wręczenie statuetek i przekazanie grantów odbędzie się w grudniu 2018 r. podczas warszawskich obchodów Światowego Dnia AIDS.

Partnerami Programu są Krajowe Centrum ds. AIDS, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, Prezydent m. st. Warszawy, Służba Zdrowia, Wydawnictwo Termedia oraz firma Gilead Sciences, która w ciągu ostatnich siedmiu lat przeznaczyła na realizację projektów konkursowych granty w wysokości ponad miliona złotych.

 

Źródło: termedia.pl