Polskie miasta rozbłysną niebieskim światłem z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego

Już jutro, w środę 5 maja, 10 polskich miast rozbłyśnie niebieskim światłem, aby w Światowym Dniu Nadciśnienia Płucnego okazać solidarność osobom chorującym na tę rzadką i ciężką chorobę „odbierającą oddech”.

Niebieski kolor, symbolizujący niebieskosine usta – jeden z objawów choroby, pojawi się na charakterystycznych obiektach, jak m. in. Fontanna Neptuna w Gdańsku, katowicki Spodek, Filharmonia w Szczecinie, molo w Kołobrzegu, Kładka Bernatka i estakada Lipska-Wielicka w Krakowie, Stadion Wrocław, Muzeum Częstochowskie, Rzeźby Balansujące na Starym Rynku w Częstochowie, Stadion Arena Lublin, Palmiarnia w Zielonej Górze oraz Wieża Ciśnień w Bydgoszczy.

W ramach obchodów Światowego Dnia Nadciśnienia Płucnego odbędzie się także konferencja online „Codziennie bez tchu – co powinniśmy wiedzieć o nadciśnieniu płucnym?”, zaplanowana na 14 maja 2021 na g. 10:00, w której wezmą udział uznani specjaliści zajmujący się leczeniem nadciśnienia płucnego. Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu media, pacjentów, ich bliskich, jak i wszystkich chętnych, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o nadciśnieniu płucnym. Więcej informacji i link do konferencji będzie można znaleźć już wkrótce na stronie Stowarzyszenia – www.phapolska.org

Zachęcamy do zapoznania się z informacją prasową:

SDNP INFORMACJA PRASOWA