Polska na niebiesko

Tegoroczna odsłona ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji JiM „Polska na niebiesko” odbywać się pod hasłem „Chcemy być sobą”. W całej Polsce kilka tysięcy budynków rozbłyśnie niebieskim światłem. 

Tegoroczna odsłona akcji „Polska na niebiesko” odbędzie się pod hasłem „Autyzm! Chcemy być sobą!” oraz dedykowana jest osobom dorosłym ze spektrum autyzmu. Zgodnie z raportem „Sytuacja młodzieży i osób dorosłych z całościowymi zaburzeniami rozwoju w Polsce” opublikowanym przez Fundację JiM osoby z ASD, które ukończyły 25 rok życia stają się niewidoczne dla systemu wsparcia w Polsce będąc jednocześnie narażone na alienację i stygmatyzację ze strony społeczeństwa.

Na ulicach pojawią się specjalne plakaty o kampanii, którymi współautorami się osoby z autyzmem. W ponad 20 miastach uruchomione zostaną specjalne punkty informacyjne, przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat autyzmu, m.in. osób, które mają wątpliwości czy ich dziecko może mieć autyzm. W punktach dowiedzą się np. jakie są najczęstsze objawy  tego zaburzenia, jak się je diagnozuje, gdzie należy zwrócić się o pomoc.

2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, podczas finału akcji, kilka tysięcy budynków w Polsce rozświetli się na niebiesko – w kolorze solidarności z osobami z autyzmem. Odbędą się również dziesiątki imprez masowych: koncertów, występów, pikników, imprez sportowych organizowanych przez Fundację JiM.

 

 

Więcej na  www.jim.org/polskananiebiesko