Polscy lekarze mistrzami świata w piłce nożnej


Deprecated: PHP Startup: Handling HTML entities via mbstring is deprecated; use htmlspecialchars, htmlentities, or mb_encode_numericentity/mb_decode_numericentity instead in /wp-content/themes/sdz/functions.php on line 468

Złoty medal dla Medyka Zabrze w finale Mistrzostw Świata Lekarzy w piłce nożnej. W finale zagrali po raz czwarty w swojej karierze, ale w końcu udało się wywalczyć złoto. Irlandia przyniosła im szczęście. 

36. igrzyska lekarskie Medigames Word Medical and Health Games odbywały się w dniach 18-25 lipca 2015 r. W wielkim finale Polacy zmierzyli się z Francją i zwyciężyli z wynikiem 3:2. Po raz pierwszy sięgnęli po tytuł mistrzów świata.

– To zwycięstwo było dla nas spełnieniem największych marzeń, jeszcze z dzieciństwa. Każdy z zawodników drużyny Medyka Zabrze od najmłodszych lat związany jest z piłką nożną, każdy należał do klubu piłki nożnej. I każdy w przeszłości chciał zostać zawodowym piłkarzem. To, że nasze losy potoczyły się inaczej i zostaliśmy lekarzami, nie zgasiło w nas wielkiej miłości do piłki – mówi dr Damian Kawecki, kardiolog, kapitan zwycięskiej drużyny.

 

 

Źródło: Naczelna Izba Lekarska