„Pobudka do rozmowy” za nami


Deprecated: PHP Startup: Handling HTML entities via mbstring is deprecated; use htmlspecialchars, htmlentities, or mb_encode_numericentity/mb_decode_numericentity instead in /wp-content/themes/sdz/functions.php on line 468

25 listopada odbyła się kolejne spotkanie z przedstawicielami  organizacji pacjenckich „Zdrowe pobudki” – tym razem „Pobudka do rozmowy”. Mentorem był Tomasz Sobierajski – socjolog z Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, który poprowadził warsztaty z komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy dowiedzieli się, ile można wyczytać z mowy ciała podczas wymiany zdań, jak ważne jest pierwsze wrażenie i jak witać się z nowo poznanymi osobami. Istotne jest bowiem nie tylko to, co mówimy, ale też co w tym czasie „mówi” nasze ciało.  

Uczestnicy nauczyli się, jak komunikować  stwierdzenia i prośby, a także jak zadawać pytania,  żeby być dobrze zrozumianym i osiągać swoje cele. Dowiedzieli się również, jak porozumiewają się mężczyźni, a jak kobiety i jak łatwo może dojść do nieporozumień na poziomie tylko jednego zdania.