Pobudka do działania. Ostatnie warsztaty z cyklu „Zdrowe Pobudki”


Deprecated: PHP Startup: Handling HTML entities via mbstring is deprecated; use htmlspecialchars, htmlentities, or mb_encode_numericentity/mb_decode_numericentity instead in /wp-content/themes/sdz/functions.php on line 468

11 grudnia odbyło się piąte i ostatnie w tym roku spotkanie z cyklem „Zdrowe Pobudki”. Cykl miał formę kameralnych, nieformalnych warsztatów śniadaniowych odbywających się dla pracowników organizacji pozarządowych związanych ze zdrowiem. Celem spotkań jest, z jednej strony, przekazanie uczestnikom w inspirujący sposób wskazówek i pomysłów, które pomogą im w zarządzaniu organizacją, a z drugiej stron skonsolidowanie środowiska NGO’s i zainicjowanie koleżeńskiej współpracy między liderami. Od czerwca w kolejnych odsłonach cyklu udział wzięli przedstawiciele ponad 30 organizacji zajmujących się zdrowiem i prawami pacjentów.

„Pobudka do działania” poświęcona była nowym formom zbierania funduszy na działania organizacji oraz ekonomii społecznej. Nasi eksperci: Edyta Kotowicz i Tomek Nowak z The Jillion opowiedzieli o tym, jak wykorzystać nowoczesne narzędzia np. crowdfunding w finansowaniu działań organizacji. Krzysztof Cibor z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych przybliżył zaś prawne aspekty tworzenia spółdzielni socjalnych i spółdzielni pracy.

Spotkanie obyło się w Służewskim Domu Kultury w Warszawie. Po warsztatach zaprosiliśmy uczestników na symboliczny, świąteczny poczęstunek przygotowany przez kawiarnię Służę Kawą, aby pożyczyć sobie wesołych świąt. Kolejne spotkanie w lutym po rozdaniu nagród Św. Kamila.