Fundacja Serce Dziecka

Dane kontaktowe:

tel.: 22-8480760, 605882082

e-mail: kontakt@sercedziecka.org.pl

www: http://www.sercedziecka.org.pl

Adres korespondencyjny:

ul. Narbutta 27/1 02-536 Warszawa

Województwo:

  • Mazowieckie

Dziedzina medyczna:

  • Kardiologia

Fundacja Serce Dziecka jest ogólnopolską organizacją, która działa na rzecz dzieci z wadami serca. Profesjonalne podejście do działalności charytatywnej połączone z zaangażowaniem uplasowało Fundację w czołówce organizacji pożytku publicznego.

Misją Fundacji Serce Dziecka jest wspieranie dzieci i dorosłych z wrodzonymi wadami serca poprzez:

• Zwiększanie świadomości zdrowotnej społeczeństwa w zakresie wiedzy o wadach serca, ich diagnozowaniu i leczeniu

• Wsparcie dla rodzin dzieci z wadą serca

• Współpracę z ośrodkami medycznymi i innymi organizacjami

 

W ramach bieżącej działalności Fundacja realizuje projekty edukacyjne i wsparcia m.in.:

• Akademia serca – program konferencji, szkoleń oraz warsztatów z zakresu opieki i rehabilitacji, strona internetowa i fora propagujące wiedzę o wadach serca, ich wykrywaniu i leczeniu.

• Szansa dla serca – program, w ramach którego Fundacja wspiera opiekę nad dzieckiem w trakcie leczenia oraz udziela pomocy rodzicom w trudnej sytuacji finansowej. Program obejmuje również działania na rzecz poprawy warunków leczenia dzieci z wadą serca. Fundacja prowadzi rzecznictwo na rzecz rozbudowy ośrodków, zakup sprzętu i wyposażenia.

• Ratuj serca – program umożliwiający prowadzenie zbiórek celowych na konkretne dziecko lub ośrodek medyczny, w ramach których zbierane są fundusze na pokrycie kosztów leczenia.

• Cordiada – program aktywizacji fizycznej, sportowej oraz rehabilitacji dzieci z wadami serca, integrujący dzieci, rodziców, lekarzy oraz rehabilitantów.
• Razem w dorosłość – program obejmujący działania na rzecz młodzieży z wadami serca wkraczającej w dorosłe życie.

 

Od wielu lat Fundacja współpracuje ze wszystkimi ośrodkami kardiochirurgicznymi i wieloma kardiologicznymi w całym kraju. Jest też Partnerem wielu działań i projektów edukacyjnych realizowanych przez ośrodki medyczne. Działania Fundacji to nie tylko niesienie pomocy oraz przekazywanie wiedzy z zakresu wad serca oraz opieki nad dzieckiem kardiologicznym. Staramy się dawać dzieciom jak najwięcej uśmiechu i radości, pokazujemy, że mając chore serduszka mogą, tak jak inne zdrowe dzieci, jeździć na rowerze, grać w piłkę i skakać. Życie i zdrowie dzieci z wadami serca jest dla nas najważniejsze.