Oddaj stary telefon. Pomóż onkologicznie chorym dzieciom

„3 x 10” – pod takim szyldem rusza wielka zbiórka zużytych telefonów komórkowych na rzecz podopiecznych fundacji „Krwinka”. Organizatorzy Biegu Fabrykanta i firma Remondis Electrorecycling łączą siły, by zachęcić łodzian do wspierania małych pacjentów chorych na nowotwory.

Liczba 10 ma w przypadku tej akcji znaczenie szczególne. Symbolizuje kilometry, które w ramach sportowych zmagań będą musieli pokonać biegacze, okrągły jubileusz firmy Remondis Electrorecycling i kwotę, która wpłynie na konto Fundacji „Krwinka” za każdy oddany w ramach zbiórki telefon komórkowy.

– Mam nadzieję, że „dziesiątka” okaże się szczęśliwa dla naszych podopiecznych i nie tylko sportowcy, ale również wielu innych mieszkańców naszego województwa wykaże się proekologiczną postawą, przeszuka szafy oraz komody i zechce pozbyć się starych telefonów komórkowych w tak szczytnym celu – mówi Elżbieta Budny, Prezes Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”. – Bardzo się cieszymy, że kolejny raz możemy liczyć na wsparcie oddanych i zaufanych partnerów, którym nie jest obojętny los dzieci cierpiących na choroby nowotworowe – dodaje.

Osoby chcące wesprzeć tę charytatywną inicjatywę będą mogły przez dwa dni wrzucać niepotrzebne „komórki” do specjalnie oznaczonego pojemnika w biurze zawodów Biegu Fabrykanta, które zostanie utworzone na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24. Będzie ono czynne 26 sierpnia w godz. 16:00-21:00 oraz w godz. 13:00-16:00 w dniu rozgrywania imprezy biegowej (27 sierpnia).