Nowy serial o naukowych odkryciach

„Megaodkrycia”, sześcioodcinkowa megaprodukcja dokumentalna National Geographic, wystartowała we wtorek, 6 czerwca, o godz. 22:00. Program przybliży widzom rezultaty prac najbardziej uznanych światowych naukowców i pokaże, w jaki sposób ich przełomowe badania mogą zmienić nasze życie w bliższej lub dalszej przyszłości. Widzowie poznają historie, ludzi i technologie stojące za wybranymi innowacjami.

Produkcja „Megaodkrycia” przedstawi nie tylko kulisy badań naukowych, które mogą diametralnie zmienić naszą rzeczywistość, ale również historie, a czasem nawet dramaty ludzi z nimi związanych. W czerwcowych odcinkach serii poznamy uzależnionych, którzy chcąc wyrwać się ze śmiercionośnych szpon nałogów, szukają pomocy u specjalistów prowadzących innowacyjne badania medyczne z wykorzystaniem psychodelików. National Geographic odsłoni również kulisy pracy światowej sławy hakerów, walczących z zalewającą nas z każdej strony cyberprzestępczością, będącą zagrożeniem dla bezpieczeństwa ludzkości. Przyjrzy się także pracom badaczy, usiłujących pokonać jednego z najgorszych zabójców naszych czasów, jakim jest rak, przy wykorzystaniu innej groźnej choroby – wirusa HIV. Zobaczymy też, w jaki sposób nowe technologie pomagają nam przewidywać przyszłość i zmieniają otaczającą nas teraźniejszość.

„Megaodkrycia” to rewolucyjna, nowa seria o naukowych odkrywcach z wiodących uniwersytetów i instytucji oraz o tym, w jaki sposób ich przełomowe innowacje i usprawnienia zmienią nasze życie w bliskiej i dalszej przyszłości. Seria powołuje do życia historie, ludzi i technologie, kryjące się za tymi odkryciami, pokazując jak zmieniają świat. Ułatwiające życie i zadziwiające innowacje są częścią codzienności, więc czasami uznajemy je za rzeczy oczywiste. Dzięki ekipie najlepszych reżyserów naszych czasów, którzy staną za kamerą „Megaodkryć”, przestawimy współczesne rewolucje oraz odwagę, wyobraźnię, pasję i osobiste poświęcenie konieczne, by temu sprostać. W każdym godzinnym odcinku, wizjonerzy z Hollywood – Ron Howard, Brett Ratner, Peter Berg, Angela Bassett, Akiva Goldsman i Paul Giamatti – zaprezentują znaczące odkrycia dokonywane w dziedzinie długowieczności, neurobiologii, pandemii, wody, energetyki i technologii budowy cyborgów.

 

Źródło: onet.pl