Not special needs


Deprecated: PHP Startup: Handling HTML entities via mbstring is deprecated; use htmlspecialchars, htmlentities, or mb_encode_numericentity/mb_decode_numericentity instead in /wp-content/themes/sdz/functions.php on line 468

Włoska organizacja działająca na rzecz osób z zespołem Downa zainicjowała kampanię “Not special needs” . W ramach akcji nakręcony został spot, z udziałem osób z zespołem Downa. Lauren Potter – amerykańska aktorka – odpowiada na artykuł prasowy, w którym osoby z zespołem Downa są opisane jako te, które mają „specjalne potrzeby”. Zaczyna się zastanawiać, co to dokładnie może oznaczać – zakupy w zbroi, masaż robiony przez kota, czy pobudka przez znanego aktora filmowego? Siedząc ze swoimi przyjaciółmi obala mit takich potrzeb i wskazuje rzeczy, które dla osób z zespołem Downa są tak samo ważne, jak dla każdej innej osoby. Bez specjalnych potrzeb.

 

 

Więcej informacji na stronie  http://www.notspecialneeds.com/,  w mediach społecznościowych został zainicjowany hashtag #notspecialneeds.

 

 

Źródło: kampaniespołeczne.pl