Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów

Nowa kampania fundacji Rak’n’Roll po hasłem „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów” zwraca uwagę, że do działania potrzebuje procentów – jednak innych niż może się wydawać. Fundacja potrzebuje dokładnie 1% podatku, który pomoże podopiecznym przejść przez raka. W zwróceniu uwagi na kampanię pomóc ma specjalnie uwarzone rzemieślnicze piwo bezalkoholowe o nazwie „KRS 0000 338 803”.

 

Ogłoszenie kampanii oraz premiera „KRS 0000 338 803” zbiega się z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem. Podjętymi działaniami fundacja chce m.in. przekonać do głośnego powiedzenia, że można przejść przez raka, można z nim żyć dobrze a nawet szczęśliwie. Rak staje się codziennością. Coraz częściej pytaniem jest już nie czy, ale kiedy zostanie postawiona diagnoza. Dzięki postępowi medycyny i coraz większej społecznej świadomości, nowotwory można traktować jako choroby przewlekłe. Czas więc zmienić sposób mówienia o raku i spróbować z nim żyć, przykładowo ciesząc się spotkaniami z najbliższymi.

 

W przełamaniu tabu związanego z działalnością fundacji pomaga w tym roku hasło zwrócone w stronę procentów. Rak’n’Roll podkreśla, że do szczęścia potrzebne są procenty, jednak inne niż może nam się wydawać. – Fundacja robi bardzo dużo ważnych, ciekawych i po prostu fajnych działań na rzecz pacjentów onkologicznych oraz profilaktyki raka, ale oczywiście potrzebujemy rozgłosu, żeby te działania były szerzej znane – mówi Jacek Maciejewski, Strażnik Marki Fundacji Rak’n’Roll. W tym roku skorzystaliśmy z uprzejmości i fachowości browaru Inne Beczki. W ten sposób powstało piwo bezalkoholowe. Tym samym zwracamy uwagę, że procenty są nam potrzebne, ale nie te w piwie. 1% to dla nas podstawa finansowania naszych działań pomocowych. Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów – podkreśla Maciejewski.

 

Więcej informacji na stronie  Fundacji Rak’n’Roll