MZ powołał nowego wiceministra zdrowia. Ma negocjować z protestującymi medykami

Nowym wiceministrem zdrowia został Piotr Bromber. Jego praca ma polegać głównie na prowadzeniu dialogu ze wszystkimi grupami zawodowymi oraz z pacjentami – poinformował w poniedziałek Adam Niedzielski.

  • Adam Niedzielski przedstawił nowego wiceministra zdrowia Piotra Brombera
  • Jego zdaniem będzie prowadzenie dialogu ze wszystkimi grupami zawodowymi oraz z pacjentami
  • Chcemy odbudować zaufanie – powiedział Bromber

Nowy wiceminister zdrowia. To Piotr Bromber

– Ochrona zdrowia zawsze była obszarem pełnym emocji i oczekiwań, ale towarzyszył im brak zaufania. Chcemy to zaufanie odbudować, zresetować – powiedział Bromber.

-Jesteśmy otwarci na dialog z każdym, także z pacjentami, bo katalog interesariuszy jest zdecydowanie szerszy, niż prezentowany w tej przestrzeni publicznej – dodał.

– Mam świadomość, że wśród protestujących jest wielu ludzi młodych, którzy chcą innej kultury pracy, mają inne oczekiwania. Często mówi się wśród nich o brakach kadrowych, o ograniczonych zasobach ludzkich, które determinują problemy, z którymi się teraz mierzymy. Dlatego będzie zwiększona liczba miejsc na kierunkach lekarskich – zaznaczył.

– W ciągu ostatnich kilku miejsc ta liczba wzrosła o 2 tys. miejsc. Jesteśmy też za tym, aby otworzyć się na propozycje ludzi młodych – wskazał.

– Co do pieniędzy, to są one ważne, ale nie można sprowadzać dyskusji tylko do nich, na co wskazują nasze obecne problemy – zauważył.

– Dialog społeczny jest tu ważny, jesteśmy za tym, żeby rozmawiać z każdym. Możemy się różnić, ale rozmawiać trzeba, do czego będziemy zachęcali stronę protestującą – podkreślił.

Źródło: rynekzdrowia.pl