Międzynarodowy projekt FAST Heroes – edukacja najmłodszych w zakresie udaru mózgu

Mamy przyjemność poinformować, że w Polsce rusza właśnie międzynarodowy projekt FAST Heroes, którego celem jest edukacja najmłodszych w zakresie udaru mózgu, jego objawów i koniecznych działań ratujących życie najbliższych.

Będzie on realizowany w szkołach podstawowych oraz przedszkolach, a udział w nim mogą wziąć także całe rodziny. Wystarczy wejść na stronę https://pl-pl.fastheroes.com/ i zarejestrować się, by korzystać z atrakcyjnych treści i gier.

Wszyscy zgodzimy się ze stwierdzeniem, że czas spędzony z dziadkami jest bezcenny. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim z udziałem ponad 1500 dzieci wykazało, że najmłodsi utrzymujący silną więź z dziadkami doświadczają mniej problemów emocjonalnych i behawioralnych. Chorobą, która może jednak gwałtownie przerwać tę nić, jest udar mózgu. Według Światowej Organizacji Udaru Mózgu (World Stroke Organization) co czwarta osoba dozna go w swoim życiu. W Polsce odnotowujemy corocznie około 80 – 90 tys. przypadków udaru mózgu. Jedna trzecia chorych pozostanie trwale niepełnosprawna i nie będzie mogła spędzać czasu ze swoimi wnukami i rodzinami tak, jak dawniej.