Menu Dla Diabetyka. Cykl szkoleń dla kucharzy.

Od października w 5 miastach w Polsce odbędą się szkolenia w ramach akcji Menu dla Diabetyka dla kucharzy i restauratorów. Restauracje i kawiarnie z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania i Trójmiasta będą miały okazję dołączyć do listopadowej akcji, w ramach której w menu tych miejsc pojawią się dania dedykowane diabetykom.

W Polsce już ponad 3 miliony ludzi ma zdiagnozowaną cukrzycę. Szacuje się, że w śród nich milion ludzi żyje nieświadomych choroby. – mówi Patrycja Rzucidło -Zając z Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą – Jest to ciągle rosnąca grupa klientów, którzy nie znajdują w menu lokali gastronomicznych oferty dostosowanej do swoich potrzeb. Celem akcji Menu dla Diabetyka jest to zmienić.”

Podczas ok. 1,5 godzinnych spotkań z dietetykami i przedstawicielami Koalicji kucharze będą mieli okazję dowiedzieć się, jak komponować zdrowe posiłki dla diabetyków, jakich zasad należy przestrzegać i jak przeliczać indeks glikemiczny w potrawach. Otrzymają tez komplet materiałów dydaktycznych i możliwość konsultowania się z dietetykiem przez cały czas trwania akcji.

W listopadzie na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Cukrzycą, jest to więc miesiąc szczególnie ważny dla diabetyków i dyskusji o profilaktyce cukrzycowej w Polsce. Organizatorzy planują zaprosić do udziału w akcji restauracje i kawiarnie z całego kraju, które na cały miesiąc wprowadzą do swoich kart dania zgodne z dietą cukrzycową oraz zostaną oznaczone logotypem Menu dla Diabetyka. Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale warto potwierdzić obecność, bo ilość miejsc jest ograniczona.

  • Warszawa, 30 września 2015, godz. 11.00, budynek Rondo 1 (DAGO Centrum)
  • Kraków, 5 października 2015, godz. 10.00, Restauracja Studio Qulinarne, ul. Gazowa 4
  • Łódź, 7 października 2015, godz. 11.00, Book&Cook, Budy 5 A
  • Poznań, 15 października 2015, godz. 11.00, Akademia Kulinarna SPOT; Dolna Wilda 87
  • Gdańsk, 21 października 2015, godz. 11.00, Restauracja Cała na Przód, Ośrodku Kultury Morskiej przy Długim Pobrzeżu

Prosimy o potwierdzenie udziału: koalicja-cukrzyca@prawapacjenta.eu