Medycyna na Krańcach Świata

Kampania „Medycyna na Krańcach Świata” jest skierowana do początkujących miłośników egzotycznych wypraw, zarówno chcących podróżować indywidualnie, jak i rodzinnie. Celem inicjatywy jest edukacja i kształtowanie prawidłowych postaw w zakresie profilaktyki oraz ochrony zdrowia turystów i ich bliskich.

Według badań Krajowego Ośrodka Medycyny Tropikalnej w Gdyni z sierpnia 2017 r. tylko połowa Polaków wyjeżdżających do krajów tropikalnych trafia do ośrodków medycyny podróży. Tymczasem odpowiednia ochrona zdrowia jest jedną z podstaw bezpiecznej turystyki. Z myślą o osobach rozpoczynających przygodę z „egzotyką” firma G-Pharma przygotowała kampanię edukacyjną „Medycyna na Krańcach Świata”. Ambasadorką projektu jest Martyna Wojciechowska.

W kampanię zaangażowali się eksperci medyczni oraz Martyna Wojciechowska – podróżniczka, pisarka, publicystka, redaktor naczelna Travel Channel, która w ramach działań edukacyjnych będzie dzielić się wiedzą na temat bezpiecznych wyjazdów, opierając się na własnych doświadczeniach z podróży.

„Przygotowanie do egzotycznego wyjazdu, szczególnie dla początkujących miłośników podróży, może stanowić duże wyzwanie. Przed wyjazdem często pojawiają się pytania i wątpliwości dotyczące konieczności przeprowadzenia szczepień, możliwości zabrania leków czy dostępu i poziomu zagranicznej opieki zdrowotnej. Polacy niestety rzadko korzystają ze specjalistycznych konsultacji lekarskich. W zamian starają się szukać informacji w Internecie lub wśród znajomych. Nie zawsze są one jednak miarodajne. Dlatego zdecydowaliśmy się na zorganizowanie kampanii społecznej „Medycyna na Krańcach Świata”, która ułatwi turystom kontakt z lekarzami oraz dostęp do niezbędnych informacji, a jednocześnie pozwoli kształtować ich wiedzę i prawidłowe postawy na przyszłość.” – komentuje dr n. med. Sebastian Kołodziej z G-Pharma, jeden z pomysłodawców projektu.

Główną platformą projektu „Medycyna na Krańcach Świata” jest serwis online www.medycynanakrancachswiata.com , gdzie znajdują się specjalistyczne materiały edukacyjne dotyczące kwestii zdrowotnych, informacje o placówkach medycyny podróży oferujących konsultacje oraz szczepienia ochronne, a także ciekawostki turystyczne.

W ramach kampanii zaplanowane są spotkania największych miastach Polski, podczas których Martyna Wojciechowska oraz wybrani blogerzy – podróżnicy, podzielą się swoimi doświadczeniami z egzotycznych wyjazdów.

Facebook kampanii:

www.facebook.com/medycynanakrancachswiata

Instagram kampanii:

www.instagram.com/medycyna_na_krancach_swiata

 

 

Źródło: kampaniespołeczne.pl