Macierzyństwo kontra rak


Deprecated: PHP Startup: Handling HTML entities via mbstring is deprecated; use htmlspecialchars, htmlentities, or mb_encode_numericentity/mb_decode_numericentity instead in /wp-content/themes/sdz/functions.php on line 468

24-letnia modelka Elizaveta Bulokhova w czwartym miesiącu ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór kości. Lekarze namawiali ją do aborcji,  jednak kobieta nie zdecydowała się na taki krok. Urodziła zdrowego chłopca, ale straciła 95% szczęki.

24-letnia modelka Elizaveta Bulokhova dowiedziała się, że choruje na raka kości w czwartym miesiącu ciąży. Lekarze namawiali na aborcję, co tłumaczyli dobrem pacjentki. Bulokhova nie zgodziła się jednak na takie rozwiązanie, a decyzję o podjęciu leczenia chemioterapią odwlekała aż do dziewiątego miesiąca. Podjęcie szybkiego leczenia zwiększyłoby szansę na wygraną z rakiem. Dla modelki ważniejsze jednak było dziecko.

W wyniku choroby Bulokhova straciła 95% szczęki, ale synek Valentino urodził się zdrowy. Trwająca 16 godzin skomplikowana operacja rekonstrukcji szczęki była możliwa dzięki wycięciu tkanek z innych części ciała. Modelka wraca do zdrowia. Modelka wzięła udział także w niecodziennej sesji zdjęciowej, w której fotograf Manolo Ceron.

Elizaveta Bulokhova zaangażowała się w pomoc matkom chorującym na raka.

 

 

 

 

Źródło: Daily Mail