Kopnij cukrzycę!

Ruszyły zapisy na I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej. Wyjątkowy turniej odbędzie się w ostatni weekend kwietnia 2017 roku, w Gnieźnie. Hasłem przewodnim mistrzostw jest „Kopnij cukrzycę!”, dzieci i młodzież z całej Polski udowodnią, że choroba nie jest przeszkodą w walce o Mistrzostwo Polski w popularniej dyscyplinie.  

Aktywność fizyczna to jeden z filarów prawidłowego leczenia cukrzycy, pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju przewlekłych powikłań choroby oraz w utrzymaniu dobrego samopoczucie i ogólnego stanu zdrowia.  Dlatego bardzo istotne jest, aby zachęcać dzieci do regularnej aktywności fizycznej już od najmłodszych lat.

Będziemy kopać piłkę, aby promować aktywny styl życia i zachęcać przykładem wszystkie osoby z cukrzycą do aktywności fizycznej. Pragniemy, aby dla dzieci i młodzieży z cukrzycą, uczestnictwo w Mistrzostwach było zaczynem do zabawy, zdrowej konkurencji, motywacją do systematycznego treningu i integracją tych wszystkich, którzy kochają sport i piłkę nożną, podkreśla, w imieniu organizatorów, Prof. dr hab. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz.

Nadchodzące mistrzostwa to nie tylko niezwykła atmosfera wydarzenia sportowego i towarzyszące mu emocje. Podczas turnieju organizatorzy pragną podkreślić zarówno korzyści płynące z aktywności fizycznej wykonywanej w młodym wieku, jak również przyczynić się do integracji środowiska pacjentów. Wydarzenie będzie okazją do wymiany doświadczeń, a czas pomiędzy meczami zostanie wykorzystany na interaktywną edukację diabetologiczną.

Na starcie I Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą życzę wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, wytrwałości w dążeniu do celu oraz najlepszych sportowych emocji. Mamy nadzieję, że pierwsza edycja Mistrzostw nie tylko zachęci do zwiększonej aktywności fizycznej wśród najmłodszych pacjentów, ale przede wszystkim pokaże, że cukrzyca nie ogranicza  w dążeniu do realizacji marzeń, również sportowych. Wiosną przyszłego roku, wspólnie Kopnijmy Cukrzycę! Powiedziała, zachęcając do udziału w Mistrzostwach Prof. dr hab. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz.

W Mistrzostwach mogą wziąć udział zorganizowane grupy zawodników reprezentujące poszczególne miasta, Stowarzyszenia Pacjentów lub Ośrodki Diabetologiczne. Każdemu z uczestników może towarzyszyć jeden rodzic lub opiekun. Mecze rozegrane zostaną w następujących kategoriach wiekowych:  

7- 9 r.ż. roczniki 2008-2010
10-13 r.ż. roczniki 2004-2007
14-17 r.ż. roczniki 2000-2003

 

Drużyna może liczyć od 6 do 10 zawodników w każdej kategorii wiekowej.  

Więcej informacji oraz zapisy na I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej na stronie: www.kopnijcukrzyce.pl  

Kontakt:

Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Szpital Miejski im. Franciszka Raszei, ul. Mickiewicza 2, 60-101, Poznań

tel. 61 822 45 270

e-mail: konktaktkopnijcukrzyce@wp.pl  

O inicjatywie:  

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej to inicjatywa zwiększająca świadomość na temat cukrzycy i jej leczenia oraz promująca zdrowy styl życia, szczególnie wśród najmłodszych pacjentów. Turniej organizowany jest przez Katedrę i Klinikę Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UM im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne oraz jego wielkopolski oddział, jak również przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej  i Gnieźnieńską Szkołę Wyższa Milenium. Partnerem projektu jest firma Novo Nordisk.