Kolejna edycja „Wakacyjnego Poradnika Pacjenta” jest już dostępna

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku

Jednak zawsze może pojawić się konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej. Dlatego wyjeżdżając nad morze, jezioro czy w góry, warto pamiętać o tym, że system ochrony zdrowia jest do Twojej dyspozycji na terenie całego kraju.

„Wakacyjny Poradnik Pacjenta” –  18-stronicowa broszura wydana przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, pomoże Ci bezpiecznie i zdrowo przejść przez czas wakaycjny.

To już piąta edycja tej cieszącej się dużą popularnością publikacji. „Wakacyjny Poradnik Pacjenta” zawiera informacje szczególnie przydatne przed wakacyjnymi wyjazdami dotyczące m.in. praw przysługujących osobom korzystającym z systemu opieki zdrowotnej, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich.

Ponadto, w „Wakacyjnym Poradniku Pacjenta”, znajdziemy praktyczne porady i informacje dotyczące profilaktyki zdrowia, ubezpieczenia zdrowotnego, ale także jak należy postąpić, w sytuacji kiedy nasz lekarz rodzinny przebywa na urlopie, a konieczna jest wizyta lekarska. Czytelnicy broszury dowiedzą się również, w jakich sytuacjach należy korzystać z nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej, a w jakich pacjenci powinni zgłosić się na szpitalny oddział ratunkowy.

Elektroniczna wersja „Wakacyjnego Poradnika Pacjenta” dostępna jest na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjentaw zakładce „Edukacja – poznaj swoje prawa” .  

 

Wakacyjny Poradnik Pacjenta – PDF 7,7 MB  

 

Źródło: bpp.gov.pl