Biegaj dobrze!

640 000 złotych – tle środków na rzecz organizacji dobroczynnych zebrali uczestnicy 37. PZU Maratonu Warszawskiego, 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego i 12. Ekidenu Maratonu Sztafet w ramach  akcji #BiegamDobrze. A to dopiero początek biegania charytatywnego w Polsce!

Biegasz, bo to Twoja pasja. Cieszy Cię pokonywanie kolejnych kilometrów, wyszukiwanie i realizowanie kolejnych biegowych wyzwań. Bieganiu zawdzięczasz zdrowie, świetną formę, dreszcz emocji podczas rywalizacji i radość z rekreacji w dobrym towarzystwie. Teraz dzięki bieganiu możesz pomóc również innym. Podejmij wyzwanie! Pomagaj, robiąc to, co lubisz najbardziej – biegając! Tylko od Ciebie będzie zależeć jak wiele osób zachęcisz do wsparcia wybranego przez Ciebie celu dobroczynnego i jaki osiągniesz efekt.

Bieganie charytatywne na świecie

Bieganie charytatywne stało się bardzo popularnym sposobem pomagania, a biegacze zbierający środki finansowe na wybrane cele zaczęli dominować liczebnie na najbardziej prestiżowych imprezach takich jak Maraton w Londynie czy Nowym Jorku. Największym wydarzeniem dobroczynnym na świecie jest Maraton Londyński – dzięki jego uczestnikom od 1981 r. zebrano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów!

Komu możesz pomóc?

Zgłaszając drużynę do biegu ścieżką charytatywną dołączacie do największej grupy biegaczy charytatywnych w Polsce. Zgłaszając się do startu w 37. PZU Maratonie Warszawskim lub w Sztafecie Maratońskiej masz okazję aktywnie wesprzeć działanie jednej z sześciu organizacji partnerskich: Amnesty International , Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę , Fundacja Synapsis , Fundacja Rak ‚n’ Roll. Wygraj Życie, WWF , Fundacja Wcześniak . Wybierz cel, który jest Ci najbliższy i działaj.

Jak to działa?

  1. Zarejestruj drużynę wybierając ścieżkę charytatywną zaangażujcie się w zbieranie środków na wybrany przez siebie cel i działajcie na rzecz jednej spośród sześciu partnerskich organizacji dobroczynnych.
  2. Podczas rejestracji założysz profil zbiórki drużyny, za pośrednictwem którego Wasi znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki i wspierać Wasz udział w Sztafecie Maratońskiej.
  3. Kiedy licznik na Waszej stronie przekroczy 600 zł fundusze zasilą konto wybranej organizacji, a Wy otrzymacie od niej numer startowy. Na zebranie środków i zagwarantowanie sobie startu macie czas do 31 sierpnia, jednak  zbiórkę możecie prowadzić dalej – aż do 5 października.
  4. Ale to nie wszystko. Możecie ustawić swój własny cel – postawcie przed sobą wyzwanie, które podejmiecie, jeżeli licznik Twojej zbiórki przekroczy określoną przez Was kwotę. Wprowadź do swojej akcji element zabawy i wciągnij w nią znajomych:)
  5. W biurze zawodów odbierzecie pakiet startowy Sztafety Maratońskiej z unikalnym numerem startowym, a Twoja organizacja dołoży starań, abyście od startu do mety czuli, że Wasz bieg to znacznie więcej niż tylko udział w zawodach.

A jeśli się nie uda?

Nie ma takiej opcji! Jeśli do wyznaczonego terminu nie uzbieracie minimalnej kwoty – zebrane do tej pory środki zostaną przekazane na wskazany przez Was cel charytatywny, a Wy będziecie mieli jeszcze czas na zgłoszenie się do biegu „tradycyjną ścieżką”, wniesienie opłaty startowej i udział w zawodach.

Biegaj dobrze! Podejmij wyjątkowe wyzwanie i wykorzystaj swój start dla wsparcia ważnego dla Ciebie celu. Ciesz się podwójnym zwycięstwem na mecie!