• Co nastolatki wiedzą o seksie?

  Zatrważające wyniki badań dotyczące edukacji seksualnej młodzieży. Mniej niż połowa 18-latków potrafi odpowiedzieć prawidłowo na pytania dotyczące budowy i funkcjonowanie układu rozrodczego, nie wie też jak można zakazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową - wynika z badania Instytutu Badań Edukacyjnych.

 • Inauguracja cyklu warsztatów "Zdrowe Pobudki" za nami

  30 czerwca b.r. w przestrzeni warsztatowej Studio N16 w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie networkingowo-szkoleniowe w ramach cyklu “Zdrowe Pobudki”, realizowanego w ramach projektu Sieć dla zdrowia.

 • Zdrowe pobudki. Inauguracja cyklu warsztatów

  W ramach projektu Sieć dla Zdrowia Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej 30 czerwca zainauguruje w Warszawie cykl warsztatów skierowanych do pracowników organizacji pozarządowych związanych ze zdrowiem.

 • "Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka"

  "Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka". Ruszyła (15.06) ogólnopolska kampania edukacyjna skierowana do kobiet i ginekologów.

 • Chcą podziękować za ratowanie życia

  14.06 w Światowym Dniu Krwiodawcy ruszyła kampania, której celem jest podziękować za ratowanie życia i namówić do tego kolejne osoby.

 • Obchody Światowego Dnia Chorego 2015 r.

  W Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich 10 lutego 2015 r. w Warszawie zostały rozdane Nagrody Świętego Kamila.

 • Krótki film z Gali Św. Kamila 2015

  Główną ideą Nagrody Imienia Św. Kamila, przyznawanej z okazji Światowego Dnia Chorego obchodzonego corocznie 11 lutego, jest przybliżanie i promowanie osób oraz instytucji, które w sposób szczególny przyczyniły się do budowania kultury miłosierdzia, akceptacji i solidarności z osobami cierpiącymi i ich rodzinami.

 • „Zwyczajnie Aktywni” po raz trzeci wspierają pacjentów na rynku pracy

  Wystartowała III edycja projektu „Zwyczajnie Aktywni”, którego częścią jest konkurs organizowany pod tą samą nazwą. Celem obu działań jest zwiększenie szans osób chorych na rynku pracy oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu.

 • Piknik z Krwinką

  Piękne słońce, błękitne niebo i uśmiechnięci wolontariusze „Krwinki” towarzyszyli zawodnikom podczas ich zmagań na V Majowym Pikniku Sportowym w Wiączyniu Dolnym na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego „Zbyszko”.

 • “Pokonać Raka” projekt z okazji dnia świadomości raka jajnika

  Wydawnictwo Medical Media Solutions zaprasza do zapoznania się z kolejną edycja publikacji “Pokonać Raka”.

 • Amazonki idą w góry

  W dniach od 12 do 17 lipca 2015 i od 7 do 12 sierpnia 2015 odbywać się będzie III i IV Trekking Amazonek.

 • Forum Pacjentów Onkologicznych w Warszawie

  Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w corocznym Forum Pacjentów Onkologicznych, które odbędzie się 25 maja 2015 w Warszawie, inaugurując Europejski Tydzień Walki z Rakiem.

 • 11 czerwca ruszyła Polska Liga Walki z Rakiem

  Nowa fundacja stawia sobie dwa główne cele - przede wszystkim stworzyć ekspercki ośrodek wspomagający działania w zakresie walki z rakiem. Drugie podstawowe zadanie, to wyście do społeczeństwa i pokazanie choroby nowotworowej nie tylko jako problemu medycznego, ale także społecznego.

 • Kolejny etap badań nad nowatorskim testerem do diagnostyki piersi

  W czerwcu około 150 kobiet weźmie udział w kolejnym etapie badań nad nowatorskim testerem do diagnostyki piersi. Prowadzone będą w kilku polskich ośrodkach klinicznych.

 • Badania genetyczne mogą uratować życie

  Są najnowsze badania pokazujące, że 250 tysięcy kobiet w Polsce jest nosicielkami mutacji genów, które nawet kilkanaście razy zwiększają ryzyko raka piersi. W grupie zagrożonej są panie, których matki, siostry, ciotki lub babcie chorowały na nowotwory piersi lub jajnika.

 • W sobotę 13 czerwca przypada drugi ogólnopolski Dzień Świadomości Niewydolności Serca

  Na kilka dni przed - 9 czerwca Polskie Towarzystwo Kardiologiczne poinformowało o nowych wytycznych dotyczących leczenia niewydolności serca na konferencji prasowej w Warszawie. Lekarze rodzinni zmiany przyjmują z zadowoleniem.

 • Kampania "6 miesięcy. Żyć czy umierać?"

  Jak to jest, kiedy wiemy, że zostało nam kilka miesięcy życia? Tę bolesną prawdę poznamy z kampanii "6 miesięcy. Żyć czy umierać?".

 • "Przyszłość protonoterapii w Polsce. Projekt INPRONKO szansą poprawy polskiej onkologii"

  "Przyszłość protonoterapii w Polsce. Projekt INPRONKO szansą poprawy polskiej onkologii". Na ten temat debatowano 1 czerwca w Pałacu Staszica PAN w Warszawie.

 • Ruszył portal informacyjny dla osób po zawale serca

  To wstrząs nie tylko dla ciała, ale i psychiki i właśnie wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, Polskie Towarzystwo Kardiologiczne uruchomiło portal www.copozawale.pl.

 • Problemy chorych na nieswoiste zapalenia jelita

  Dostęp do nowoczesnego leczenia chorych na nieswoiste zapalenia jelita jest ograniczony, a dla wielu pacjentów jest ono jedyną szansa na prowadzenie możliwie normalnego życia - wskazywali eksperci w Światowym Dniu Zapaleń Jelita.