3. edycja ADAMED SmartUP

Laureaci 1. edycji programu ADAMED SmartUP otrzymali od Fundacji Grupy Adamed stypendium na studia wyższe i dalszy rozwój naukowy w wysokości 40 tys. zł.

Nazwiska stypendystów ogłoszono 20 grudnia br. podczas uroczystości, w której obok laureatów i ich rodzin udział wzięli podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dr Piotr Dardziński, oraz przedstawiciele Rady Naukowej Programu ADAMED SmartUP i Fundacji Grupy Adamed.

ADAMED SmartUP to program edukacyjny, który wystartował jesienią 2014 r. Do udziału w nim od tego czasu zarejestrowało się blisko 15 tys. uczniów. Wszyscy mogli wziąć udział w wyjątkowych eliminacjach, których częścią były naukowe gry i zagadki, odbywające się w wirtualnej rzeczywistości. 100 najlepszych uczestniczyło w dwóch obozach naukowych, podczas których mieli możliwość rozwijać swoje pasje pod okiem najlepszych specjalistów. Co roku program wyłania też 10 laureatów, którzy otrzymują wielomiesięczne wsparcie naukowe w postaci indywidualnych konsultacji edukacyjnych. Z tej grupy wybierani są stypendyści programu.

Troje nastoletnich, wybitnie uzdolnionych naukowców, oprócz nagrody pieniężnej, otrzymało 10-miesięczne, profesjonalne wsparcie naukowe od światowej klasy specjalistów w swoich dziedzinach. Zakres merytoryczny, forma i sposób konsultacji edukacyjnych były dopasowane do konkretnych potrzeb każdego ze zwycięzców programu.

Aleksandra Janowska otrzymała wsparcie w przygotowaniu do Olimpiady Biologicznej, zarówno do etapu ogólnopolskiego, jak i międzynarodowego. Ponadto uczestniczyła w zajęciach z języka niemieckiego i chemii, odbyła staż w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej oraz wzięła udział w London International Youth Science Forum. W tej konferencji uczestniczył także drugi laureat, Maksymilian Głowacki. Skorzystał on poza tym z zajęć przedmiotowych z chemii, fizyki, języka polskiego i angielskiego oraz z warsztatów naukowych w CERN – Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych. Eksperci współpracujący z Fundacją Grupy Adamed pomogli mu też w aplikacji na studia na University of Cambridge. Takie wsparcie otrzymał również trzeci laureat, Michał Bączyk. W ich zakresie uczestniczył w Oxbridge Preparation Weekend w Anglii. Dodatkowo wziął udział w zajęciach przedmiotowych z matematyki i języka angielskiego, a także otrzymał pomoc w przygotowaniach do egzaminu STEP (Sixth Term Examination Paper).

Obecnie trwa trzecia edycja ADAMED SmartUP. Wszyscy uczniowie w wieku od 15 do 19 lat mogą do 15 stycznia 2017 r. zarejestrować się na stronie www.adamedsmartup.pl

 

Źródło: Materiały prasowe – centrumpr.pl