Graj i dbaj o zęby

W ramach tego programu edukacyjnego „Dzieciństwo bez próchnicy” udostępniona została bezpłatna aplikacja mobilna – „Pampiś – Zębowa Przygoda”, która w przyjazny dziecku sposób pomoże opanować m.in. mycie zębów, wybieranie zdrowych przekąsek oraz oswoi z gabinetem dentystycznym.  Aplikacja to część kampanii społecznej „Małe zęby, wielka moc”, której celem jest uwrażliwianie na potrzebę dbania o jamę ustną dziecka już od najmłodszych lat.

Gra skierowana jest do użytkowników w wieku 3-6 lat. Korzystać z niej mogą również dzieci niesłyszące, a także te, które nie potrafią jeszcze płynnie czytać – wszelkie instrukcje są bowiem dostępne zarówno w wersji tekstowej, jak i dźwiękowej. Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS.

Kampania „Małe zęby, wielka moc” prowadzona w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. To ogólnopolski program profilaktyczno-edukacyjny zainicjowany przez Ministerstwo Zdrowia. Skierowany jest do dzieci w wieku od 0 do 5 lat, ich rodziców, nauczycieli, a także do pielęgniarek, położnych, lekarzy pediatrów.