20. edycja konkursu „Człowiek bez barier”!

Integracja już po raz 20. rozpoczyna poszukiwania osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, ale też bezinteresownie pomagają innym, a ich życie społeczne lub zawodowe oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą być wzorem do naśladowania. Termin naboru zgłoszeń upływa 28 września 2022 r.

Konkurs „Człowiek bez barier” to przedsięwzięcie promujące osoby z niepełnosprawnością, które są inspiracją, biorą los w swoje ręce, pokazując innym jak mimo ograniczeń można uczynić życie swoje i innych pełniejszym. Jeśli znasz taką osobę – nie zwlekaj i zgłoś ją do  konkursu!

– Konkurs przyczynił się do uwidocznienia w przestrzeni publicznej i społecznej osób z niepełnosprawnościami. Laureaci konkursu prezentują barwną mozaikę umiejętności, talentów i zawodów. Są wśród nich m. in. wykładowcy akademiccy, politycy, samorządowcy, artyści, a także sportowcy – podkreślała prezes Integracji Ewa Pawłowska we wstępie do zeszłorocznego folderu z sylwetkami nagrodzonych.

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji Konkursu był Mirosław Piesak – sportowiec, mistrz świata i Europy, paraolimpijczyk poruszający się na wózku,  instruktor i propagator aktywnej rehabilitacji, społecznik promujący sport osób z niepełnosprawnościami i walczący o prawo do godnego życia mieszkańców domów pomocy społecznej. –  Nie zmarnowałem swojego życia. Jestem szczęśliwy. I jak Bóg da, to jeszcze będę dzielić się swoim doświadczeniem, radą z innymi, którzy są w potrzebie – mówił podczas Gali Laureat.

W tym roku Konkurs odbędzie się po raz  20. Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2022” i troje równorzędnych wyróżnionych. W tegorocznej edycji po raz pierwszy zostanie też przyznana nowa nagroda – „Młody Człowiek bez barier 2022”, osobie w wieku od 14 do 20 lat, za wyjątkowe osiągnięcia, aktywną postawę i bezinteresowne działanie na rzecz innych. Poznamy również laureatów Nagrody

Publiczności oraz „Osobowość internetowa” przyznawanych przez czytelników portalu Niepelnosprawni.pl oraz magazynu „Integracja”. Z okazji jubileuszu Konkursu wręczona zostanie Nagroda Specjalna – „Człowiek bez barier 20-lecia”.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim 6 grudnia 2022 roku.

Zgłoś Kandydata!

Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2022” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres:  czlowiekbb@integracja.org  (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2022”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2022”. Termin naboru zgłoszeń upływa 28 września 2022 roku.

Więcej informacji w  Regulaminie Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2022”.

Pobierz formularz zgłoszeniowy do Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2022”, zawierający: miejsce na wpisanie danych Kandydata i Zgłaszającego, opis działań Kandydata, rekomendacje, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku.

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorem pod numerem: 22 530 65 70 lub przez adres e-mailowy: czlowiekbb@integracja.org .

 ***

Integracja od 28 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 2003 r. prowadzi portal  Niepelnosprawni.pl  i od siedmiu lat  Sprawniwpracy.com . Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.

Partner Instytucjonalny: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Partner Główny: Fundacja Orange

Partnerzy: BNP Paribas, Polpharma, GP Battery

Patronat medialny: portal Niepelnosprawni.pl